Stropní bednění VARIOMAX

Výrobu vodorovných betonových konstrukcí je možno zajistit pomocí systému VARIOMAX . Tento jednoduchý systém bednění se skládá pouze z tří základních prvků. Jedná se o stavební stojky, dřevěné nosníky a bednící desky. Všechny tyto prvky se díky své promyšlené konstrukci vyznačují jednoduchou montáží, nízkou hmotností, dlouhou životností a velkou variabilitou.

Vedle základních komponentů disponuje naše firma veškerým potřebným příslušenstvím, jako jsou trojnožky, křížové hlavy, nastavitelné průvlakové spony atd.

Technické informace

Stavební stojky

Důmyslný systém jemné rektifikace umožňuje nastavení přesné výšky stojky. Jedná se o rektifikační matici jejiž součástí je integrovaný klín pro rychlé odtížení stojky. Ten se jediným úderem kladiva posune, čímž hlava poklesne o 5 mm a matici lze bez velkého úsilí sešroubovat a stojku odstranit. Takto je matice chráněna a prodloužena její životnost. Tento princip zároveň zabraňuje úrazu ruky a nechtěnému vysunutí při sklonění nebo přepravě. Zároveň tak chrání jednotlivé díly před jejich ztrátou.

Dřevěné nosníky

Dřevěné nosníky TFB 200 jsou nedílnou součástí systému stropního bednění. Zatímco horní a dolní pásnice je vyrobena ze severského smrkového dřeva, stojina je speciálně lepena z devíti vrstev dřeva. Nosníky je možno snadně spojit s překližkou pomocí hřebíků.

Základní technické parametry

  • Délky (m): 2,45; 2,65; 2,9; 3,30; 3,60; 3,90; 4,50; 6,00
  • Hmotnost: 5,0 kg/m
  • Moment únosnosti: M = 5,0 kNm
  • Smyková únosnost: Q = 11,0 kN

Bednící desky

Třívrstvé bednící desky jsou vyrobeny ze smrkového a jedlového dřeva. Desky se vyznačují vysokou ohybovou únosností a díky třívrstvému uspořádání je jejich deformace během životnosti minimální. Snadné je i jejich manipulace díky nízké hmotnosti. Prodloužená délka životnosti a snadné odbednění je zajištěno melaminovanou povrchovou úpravou a ochranou boční strany vodoodpudivou akrylátovou barvou.

Základní technické parametry

  • Tloušťka: 21 mm
  • Šířka: 50 mm
  • Délka (cm): 100; 150; 200; 250
  • Hmotnost: 10,50 kg/m²
TOP